Valstybės parama įkrovimo stotelėms

Europos Sąjungos kompensacija

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal planą „Naujos kartos Lietuva“. 

Ką reikėtų žinoti, planuojant teikti prašymą paramai?

KADA galima teikti paraiškas?

2023-09-07–2024-09-30.

KOKIĄ stotelę galima rinktis, norint gauti paramą?

Klientas gali rinktis stotelės galią iki 11 kW arba didesnę nei 11 kW (taikomi skirtingi įkainiai). Su valstybės nustatytu paramos dydžiu galite susipažinti apačioje pateiktoje schemoje. 

Klientas gali rinktis įrengimą su DLM (dinaminis galios valdiklis) arba be jo (taikomi skirtingi įkainiai).

KIEK laiko trunka paraiškos vertinimas ir projekto įgyvendinimas?

Paraiškos vertinimas gali trukti iki 40 dienų.

Projekto įgyvendinimo trukmė iki 12 mėn.

Svarbu žinoti – montuojama tik nauja nenaudota įranga.

Kita svarbi informacija:

  • Nebereikia pateikti NT įrašo kopijos, tačiau turi būti nurodomas nuosavybės, panaudos ar nuomos pagrindu valdomo nekilnojamo turto objekto unikalus numeris.
  • Paraiškos priimamos tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą.


Atkreipkite dėmesį – klientai, kurie įsirengė stoteles laikotarpyje tarp pirmo kvietimo pabaigos ir antro pradžios (2023-04-01–2023-09-07) taip pat gali teikti paraiškas paramai gauti pagal galiojančią tvarką, užpildant paraiškos teikimo formą.

Kas yra dinaminis galios valdymas ir kam jis reikalingas?

Dinaminis galios (apkrovos) valdymas yra specialus išmanus skaitiklis, gebantis paskirstyti turimą galią tarp energiją naudojančių elektros prietaisų arba jų grupių, pavyzdžiui, pastato ir elektromobilio. Šis valdiklis padės paskirstyti įvado galią taip, kad elektromobilis nebūtų įkraunamas didesne galia, nei gali būti įkraunamas pagal momentinį elektros vartojimą namuose.  

Kiek paraiškų galiu teikti vieno kvietimo metu?

Vieno kvietimo metu galite pateikti tik vieną projekto paraišką.

Ar galima teikti paraišką keliems objektams?

Taip, vienoje paraiškoje nėra ribojamas nuosavybės teise priklausančių objektų skaičius, kuriuose norite įsirengti įkrovimo stoteles.

Kokius dokumentus turiu pateikti kartu su paraiška?

Su paramos paraiška turite pateikti Nekilnojamo turto registro išrašą iš Registrų centro apie nuosavybes teise priklausantį objektą.

Kiek užtrunka paraiškos vertinimas?

Paraiškos vertinimas negali trukti ilgiau kaip 30 (trisdešimt) darbo dienų nuo paraiškos registracijos dienos. Vertinimo terminas gali būti pratęstas Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vidaus procedūrų apraše nustatyta tvarka iki 10 (dešimt) darbo dienų.  

Kaip galiu gauti paramą?

Įsirengus įkrovimo stotelę savo lėšomis pateikite Lietuvos energetikos agentūrai paraišką kompensacijai gauti, o Lietuvos energetikos agentūrai pritarus paraiškai, pateikite mokėjimo prašymą ir dokumentus, pagrindžiančius prieigos (-ų) įrengimą. Įvertinus pateiktus dokumentus, pareiškėjui bus kompensuojama iki 40 proc. tinkamų išlaidų įsirengiant stotelę nuosavame name ir (ar) sode ir iki 60 proc. – daugiabučių namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse ir garažuose. 

Kokius dokumentus reikia pateikti su mokėjimo prašymu?

Parama gaunama pateikus stotelės įrengimą pagrindžiančius bei perėmimą kliento nuosavybėn įrodančius dokumentų kopijas:

  • PVM sąskaita faktūra / sąskaita faktūra, išrašyta pareiškėjo vardu ir stotelės įsigijimo ir (ar) įrengimo perdavimo-priėmimo aktas.
  • Techninė specifikacija ar lygiavertis dokumentas, kuriame turi būti nurodyta, kad ji atitinka kvietime nustatytus techninius reikalavimus stotelės su prieiga (-omis) įrengimui (IP-54, IK-8, prieigos galia) ir joje yra dinaminio galios valdymo funkcija.
  • Įrengtos stotelės su prieiga (-omis) nuotrauka (-os).
  • Projekto vykdytojo deklaracija pagal prie kvietimo pridedamą formą.

Ar galiu įkrovimo stotelę įsirengti pats?

Įkrovimo stotelės montavimo darbus turi atlikti asmuo, turintis elektros įrenginių įrengimo atestatą. Įsigijus tik stotelę ir įsirengus ją pačiam – parama nebus teikiama.

Ar parama teikiama tik įkrovimo stotelei?

Paramai tinkamomis išlaidomis priskiriama:

  • įkrovimo stotelės įsigijimo išlaidos;
  • dinaminio galios valdymo įrangos įsigijimo išlaidos;
  • papildomų būtinųjų priedų (įkrovimo laidas, kabelis, nuotėkio relė ir kt.) išlaidos;
  • įrengimo darbų išlaidos.

Per kiek laiko reikia įsirengti įkrovimo stotelę?

Įsirengti įkrovimo stotelelę reikia per ne ilgesnį nei 6 mėn. laikotarpį nuo sprendimo dėl finansavimo datos, su galimybe vieną kartą pratęsti iki 6 mėn.