Elektros energijos tiekėjas Jūsų namams
Reikia patarimo ar sunku apsispręsti?
Vienas skambutis – visi atsakymai
Rekomendacijos kodas
Taupus elektromobilio įkrovimas
Elektros suvartojimo stebėjimas
Klientai vertina ne tik „Elektrum“ siūlomas lanksčias sąlygas, nuolaidų taikymo galimybę, bet ir patirtį bei didelį norą tausoti gamtos resursus!
Pasirašykite sutartį Jums pačiu patogiausiu būdu!
Naujiena privatiems klientams
Nuo šiol privatūs klientai savitarnoje gali sudaryti elektros energijos tiekimo sutartį komercinės paskirties objektams. Šios paslaugos sutarties sudarymo eigos procesas itin paprastas ir nereikalaujantis daug pastangų bei laiko!
Nors sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju gali sudaryti tik būsto savininkas, tačiau pasirašyti už jį gali ir kitas asmuo. Jums tereikės užpildyti supaprastinto įgaliojimo formą elektros sutarties pasirašymui. Šis procesas itin lengvas ir nereikalaujantis notaro patvirtinimo!
Visus populiariausius užduodamus klausimus galite rasti čia.
Norėdami sudaryti sutartį su „Elektrum Lietuva“, tai padaryti galite keliais būdais:
Lietuvoje AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdo elektros energijos persiuntimo paslaugą, kuri yra neišvengiama norint užtikrinti elektros energijos tiekimą vartotojui. Už šią paslaugą vartotojai atsiskaito per Nepriklausomus elektros tiekėjus ir mokestis už šią paslaugą yra įtrauktas į galutinę elektros kainą bei matomas sąskaitose. ESO persiuntimo paslaugos kaina taikoma pagal pasirinktą ESO tarifo planą.
ESO perdavimo planų kainas reguliuoja valstybė. Kainos gali keistis kiekvienų metų sausio, liepos mėnesiais.
Šiuo metu vartotojams yra siūlomi keturi ESO planai: Standartinis, Namai, Namai+, Išmanusis.
Standartinį planą reikėtų rinktis suvartojantiems iki 200 kWh elektros energijos per mėnesį. Su šiuo planu klientas moka fiksuotą tarifą už ESO perdavimo paslaugas.
Planą Namai – suvartojantiems daugiau nei 200 kWh, bet ne daugiau kaip 800 kWh elektros energijos per mėnesį. Su šiuo planu vartotojas moka mažesnį tarifą nei su Standartinis planu, tačiau papildomai turi mokėti fiksuotą 3 EUR mėnesinį mokestį nepriklausomai nuo elektros suvartojimo.
Planas Namai+ tiks tiems, kurie suvartoja daugiau kaip 800 kWh elektros energijos per mėnesį. Turint šį planą, lyginant su prieš tai išvardintais planais, vartotojas moka mažesnį tarifą. Taip pat papildomai turi mokėti fiksuotą 6 EUR mėnesinį mokestį nepriklausomai nuo suvartoto kiekio.
Išmanusis – tai vienintelis ESO tarifo planas, kuris turi 4 skirtingas laikos zonas – nakties, ryto, dienos, vakaro. Kaip ir su Standartinis planu, taip ir su šiuo – nėra mėnesinio fiksuoto mokesčio, o kiekvienai laiko zonai yra priskirtas tarifas. Šis planas skirtas vartotojams su išmaniaisiais elektros skaitikliais bei siekiantiems energiją vartoti ne piko (dienos / vakaro) metu.
Persiuntimo tarifų planą galite keisti 1 kartą per 12 mėnesių arba per 2 mėnesius, jeigu keičiasi persiuntimo paslaugos kainos.
Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas – tai juridinis asmuo, kuris parduoda ir tiekia elektros energiją vartotojams, konkuruodamas su kitais tiekėjais rinkoje. Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų veiklą įstatymų nustatyta tvarka yra reguliuojama ir prižiūrima Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos.
Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatymas numato, kad kiekvienas vartotojas gali nevaržomai keisti savo elektros energijos tiekėją kada tik panorėjęs – tai taip paprasta, kaip pakeisti savo mobiliojo ryšio operatorių.
Elektros rinkos liberalizavimas – tai visuotinis perėjimas prie nepriklausomų elektros energijos tiekėjų, atsisakant visuomeninio elektros energijos tiekimo. Europos Sąjungoje jis prasidėjo dar 2010 m., ir, būdama ES narė, Lietuva yra įsipareigojusi įgyvendinti šiuos ES teisės aktų reikalavimus. Todėl šalyje yra atsisakoma monopolinių visuomeninio elektros tiekimo paslaugų, o tokiu būdu yra siekiama sukurti palankesnes rinkos sąlygas elektros energijos vartotojams.